Trička a potisk textilu

Nejčastějším předmětem k potisku textilu je bezesporu bavlněné reklamní tričko. U nás se trika nejraději vozí na kolotoči (slangový výraz pro karusel), místo sedaček však potřebují stoly, na něž se nechají navléknout, urovnat a pak jimi unášet k jednotlivým tiskovým barvám, sušícím pozicím a na konec k temnému, horkému tunelu, aby svou novou vizáž navždy fixovala.

potisk textilu

Použité technologie pro potisk textilu

  • Přímý sítotisk běžně používáme pro sériovou výrobu od desítek po desetitisíce kusů. Máme k dispozici několik karuselů, nejvyšší level našeho strojního parku představuje dvanáctibarevný poloautomat s maximálním tiskem 600x400 mm. Rozlišení tiskových rastrů 65 lpi.
  • Termotransferový sítotisk potřebujeme pro jemné tisky na strukturovaných a jinak problematických textilních materiálech. Jeho vykreslovací schopnost je díky tisku na přenosový papír trochu lepší než u přímého síta, ovšem životnost mírně nižší a cena naopak vyšší. Rozlišení tiskových rastrů 65 lpi.
  • Flockováním vznikají velmi odolné tisky, proto je často aplikujeme na pracovní oblečení nebo koberce.
  • Řezaná termotransferová grafika je vhodná pro malé a kusové zakázky. Často se používá k číslování textilu.
  • Digitálně tištěná termotransferová grafika s ořezem zprvu nacházela uplatnění u kusové výroby. V poslední době však roste její oblíbenost i při větších sériích, kdy zadavatel požaduje vysoké (digitální) rozlišení plnobarevného designu. Pro zvýšení životnosti můžeme tisk chránit tekutou UV laminací.

Příliš nedoporučujeme:

  • Prát potištěný textil při teplotě vyšší než 40° C.
Snadný způsob jak zjistit cenu potisku